מצבר AGM נחשב לאחד החזקים והמתקדמים כיום מבחינת טכנולוגיה. הוא מציע כל כך הרבה יתרונות למי שמשכיל להשתמש בו, כאשר לעיתים השימוש בו אף מוגדר כחובה בכלי רכב מסוימים.

בתותח המצברים תוכלו לרכוש אותו בשירות מהיר עד הבית ובשורות הקרובות נסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על מצבר AGM – מה זה, איך הוא פועל, מה ההבדל בינו לבין סוגים אחרים ומהו המחיר שאתם אמורים לשלם עבורו.

 

החלפת מצבר AGM במחיר זול!

✔️ מצבר AGM פריקה עמוקה במבצע

✔️ AGM בכל אמפר 60,70,80,90

✔️ להחלפה מהירה עד הבית, התקשרו >>

טלפון: 055-9703783

 

מצבר AGM
מצבר AGM בכל הדגמים במחיר מבצע תמצאו רק בתותח המצברים!

 

מה זה מצבר AGM ומהו מנגנון הפעולה המיוחד שלו

שם המצבר מגיע מראשי התיבות – Absorbed Glass Mat – מדובר במצבר שאינו אטום ואין צורך לתחזק אותו או למלא בו מים (כמו שדורש מצבר רגיל).

על מנת להבין איך פועל מצבר AGM ומה בעצם מיוחד במנגנון הפעולה שלו, יש להכיר לעומק את השוני המרכזי בינו לבין מצברי עופרת חומצה רגילים.

במצברים סטנדרטיים הזרם החשמלי נוצר בעקבות תגובה של חומצה (גופרתית) עם לוחות העופרת והחומצה מצויה בסביבה מימית.

לעומת זאת, במצבר AGM לוחות העופרת מוקפים בחומצה שספוגה בתוך חלקיקי פיברגלס, מה שמאפשר יותר נקודות מגע ביניהם וטעינה מהירה יותר לאחר פריקה.

בנוסף, בעוד מצברים רגילים מאבדים מים כחלק מהשימוש בהם, הרי שאלו המתקדמים יותר מצוידים בשסתום חד כיווני שמונע את בריחת הגזים, שחוזרים בחזרה לחומצה וכך המצבר אינו מאבד מים, מה שמאריך את משך חייו. אבל זהו לא היתרון היחיד.

 

יתרונות נוספים של מצבר AGM

#1 מאחר והחומצה נמצאת בתוך חלקיקי פיברגלס, הדבר מאפשר שימוש בלוחות עופרת הרבה יותר צמודים (וכך מספרם עולה בתוך המצבר), מה שלמעשה יוצר מצבר הרבה יותר חזק.

#2 המצבר מסוגל להתניע יותר מ-60,000 פעמים את הרכב במהלך שנות השימוש הארוכות בו.

#3 הוא מסוגל לספק מתח התנעה רב גם כאשר המתח בו נמוך ב-80% מהמתח המקסימלי. זו הסיבה מדוע רכבים עם מצבר מהסוג הזה יתניעו בקלות גם אם האורות בהם הושארו דולקים למשך הלילה.

#4 מצברים אלו מושלמים עבור רכבים עם מערכות Start-Stop שמכבות את הרכב בכל עצירה לצרכי חיסכון, אך הם גם מתאימים לרכבים עם מערכת התנעה רגילה.

 

AGM או EFB – מה ההבדל בעצם?

כאשר תירצו לקנות מצבר סטארט סטופ חדש לרכב שלכם, תיתקלו באפשרות נוספת – מצבר EFB.

הנה טבלה שמסכמת עבורכם במה שונה מצבר AGM ממצבר EFB, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת בעניין:

AGMEFB
החומצה טבולה בחלקיקי פיברגלס, מה שיוצר יותר נקודות מגע עם לוחות העופרת ומאפשר טעינה מהירה יותרהחומצה היא במצב נוזלי אך לוחות העופרת מצופים למחצה בפולימר מיוחד שמסייע לתגובה טובה יותר איתה ומביא לטעינה מהירה יותר
מתאים לכלי רכב עם מערכת התנעה רגילה אך עם דרישות נהיגה תובעניות (למשל, כיבוי והדלקת הרכב באופן יזום מספר פעמים רב, מה שנפוץ אצל שליחים) ובעיקר לרכבים עם מערכות סטארט-סטופ מתקדמותגם הוא מתאים לכלי רכב רגילים עם דרישות נהג תובעניות, אך בעיקר לכאלה עם מערכות סטארט סטופ פשוטות יותר של דגמי רכבים יותר ישנים
אורך חיים של מצבר AGM הוא בין חמש עד שש שנים, כך שאפילו שהמחיר שלו גבוה יותר, הוא עדיין משתלם מאודמחיר מצבר EFB הוא נמוך יותר ואף הוא יכול לשרת את בעליו בין חמש לשש שנים

 

מצבר AGM (Absorbed Glass Mat)

 

איך בוחרים מצבר AGM?

לאחר שהכרתם את תכונות המצבר היעיל הזה, חשוב שתכירו גם את השיקולים השונים שיש להתייחס אליהם לפני הרכישה:

✔️ התאמה לכלי הרכב – במידה ויש לכם כלי רכב חשמלי או תפעולי, עליכם לרכוש מצבר AGM פריקה עמוקה (בטכנולוגיית פיברגלס+ג'ל) ולא כזה שמיועד לרכב רגיל שפועל על דלק.

הבחירה צריכה להתבצע גם בהתאם לכוח שהרכב שלכם דורש, שכן מצבר 60 אמפר אינו יכול להתאים לכלי רכב שדרישות היצרן מחייבות שימוש במצבר של 100 אמפר.

הדבר נכון גם לגבי 70 אמפר, 80 אמפר וכו'. לא יודעים למה הרכב שלכם זקוק? פנו אלינו ונדע לבחור לכם את המצבר המתאים.

✔️ מותג המצבר – העדיפו לבחור מותגי מצברים מובילים, דוגמת מצבר AGM של ורטה, שנפ או בוש. הבחירה בהם תספק לכם שנים ארוכות של שקט ואצלנו בתותח המצברים מציעים לכם אותם במחירים נמוכים יחסית.

רצוי גם לדעת איך ניתן לשמור על מצבר כזה והאמת היא שזה ממש לא קשה. מאחר ומדובר במצבר עמיד ואטום לחלוטין למים, כל מה שצריך לעשות הוא רק לנקות מדי פעם את אזור החיבורים לרכב וזה הכל.

ואם אתם מתכוונים לצאת לחופשה ולא להתניע את הרכב במשך יותר מ-5 ימים, כדאי שתנתקו את המצבר מהרכב ותאחסנו אותו במקום יבש, קריר ומוצל.

 

מצבר AGM לרכב
צריכים מצבר AGM לרכב? התקשרו ונגיע מהר!

 

מחיר של מצבר AGM לרכב

אין תשובה אחת לשאלה כמה עולה מצבר AGM מאחר והדבר תלוי בכמה גורמים:

✔️ סוג הרכב – כל רכב צריך מצבר בחוזק אחר וככל שהוא גדול וחזק יותר, המחיר שלו יתייקר. למשל, מצבר 95 אמפר יהיה יותר יקר מכזה של 60 אמפר.

✔️ מותג – מחיר מצבר AGM של אחד מהמותגים שציינו יהיה יותר יקר משל מצברים אחרים, אך הרכישה שלו יותר משתלמת מאחר והוא מותאם טוב יותר לאקלים הישראלי ויחזיק לכם זמן רב יותר.

✔️ אחריות – ככל שמשך האחריות על המצבר ארוך יותר, כך המחיר שלו יהיה יקר יותר. מחפשים מצבר AGM זול אך עם אחריות ארוכה? אנחנו הכתובת! תוכלו למצוא אצלנו מצברים במבצע לאורך כל השנה, אפילו כשמדובר במותגים היותר יוקרתיים.

הנה המחירון שלנו שיוכיח לכם שמצבר בטכנולוגיה מתקדמת אינו חייב להיות יקר ולקרוע את הכיס שלכם:

עלות מצבר AGM לרכב מחירון מומלץ
עלות מצבר ורטה 60 אמפר סטארט סטופ AGM880 עד 1200 ₪
 מצבר סטארט סטופ 70 אמפר990 עד 1270 ₪
 כמה עולה מצבר AGM של שנפ 80 אמפר990 עד 1250 ₪
מחיר של מצבר 100 אמפרהחל מ- 1090 ₪

את שירות המצברים שלנו אנחנו מספקים לכם עד הבית ולכל מקום שתרצו. פשוט צלצלו אלינו ונהיה בדרך אליכם. תותח המצברים.